יום רביעי, 17 בספטמבר 2014

פרק ד' ; אמאל'ה מפתיעה שוב


חנה קיש ישבה בראש שולחן האוכל והישירה מבטה להדמיה מושלמת של שירלי בקצה השני של השולחן. שירלי הביטה אליה, חייכה, הרימה כף מדומה וקירבה אותה לקערת מרק מהביל שהונחה במיוחד לכבודה. מאוחר יותר, לבדה, כשהיא תצפה באחד מקבצי הזיכרונות של חייהם המשותפים תחמם חנה שוב את הארוחה ותאכל כסמל להקרבה ששתיהן נאלצו להקריב: שירלי- במותה וחנה- בנשמתה, חלשה מדי לשאת אובדנה. חנה חייכה אליה בחזרה. היא התאמצה להחזיק בחיוכה מסבה עיניה לשלושת בניה: לימינה ישבו שני יוצאי חלציה, לא יוצלחים בשנות השלושים המאוחרות, בורים שכל עניינם להשתעשע בבדיחות אוויליות, זוללים בבהמיות את האוכל, מטנפים סביבתם. לשמאלה יוסף הצעיר, פרי בטנה של זוגתה האהובה, מנסה להעמיד פנים בשבילה שהכול נורמאלי ותקין. הוא נע בכיסאו, חומק ממחטים שהוצמדו לנעלי אחיו. אחד מתעלוליהם החביבים היה לדוקרו כל פעם שהוא קירב מזלג או כף לפיו. הם חשבו שהיא לא יודעת מה הם מעוללים לו אבל האמת גרועה יותר, חנה חשבה לעצמה. מאז הטביעה של שירלי היא שיקרה לעצמה, המציאה תירוצים להזנחה פושעת, מפקירה אותו לתסכול המצטבר של אחיו הגדולים. היא תהתה כיצד בעל מיומנות התחמקות כמוהו נכשל בבחינות "תנועות הרוגע". היא העבירה מבטה אל  חדר האוכל ורהיטיו המוזנחים. מבעד לחלונות שלא נוקו שנים נצצו אורות מבנייני ענק שהאפילו על מגדל קיש. "שמונים שנה גורד השחקים הגבוה  ביותר בחדרה" נהג להתפאר דוד אהרון. הדוד ניהל את האימפריה המשפחתית מגיל עשר, לאחר שהוריו נרצחו במהפכה הצמחונית הראשונה של שנת 2060, עד מותו בגיל מאה שבעים ושלוש, חמישים ושלוש שנים מעל תוחלת החיים הממוצעת אז. משפחת קיש, שניהלה בגאווה עסקי בשר משגשגים עד המהפכה הצמחונית, נרדפה בכל האמצעים החוקיים והלא חוקיים ואולצה להפסיק לחלוטין גידול ומסחר בבשר לאחר המהפכה הטבעונית בשנת 2150. משברים אקלימיים תכופים  מסוף המאה ה-21 ועד מחצית המאה ה-22 ותקלות בכורים גרעינים ברחבי העולם, יצרו קרקע נוחה לשתי מהפכות ולעלייה לשלטון של מפלגת "שלטון עם עולם". היא ורבים אחרים חזו באזהרותיו של הדוד אהרון ששע"ע, הוא רק שם מכובד לשיטת ממשל מרושעת. "מה דוד אהרון היה אומר על הקישים?" היא מלמלה לעצמה. "אמרת משהו אמא? "שאל גבריאל מוצץ בקול עצם עוף מסונתזת ממרק העוף. חנה השפילה עיניה, דוד אהרון מהיום יתגאה בי עברה המחשבה בראשה. בתוך אגרוף ידה השמאלית היא תפסה בחוזקה החסן נייד אפור עם מכסה אדמדם שמפתח ממתכת צמוד אליו. שואבת כוח מהחפץ העתיק ששירלי סיפרה עליו לפני מותה, חנה הודיעה להם שמחר השכם בבוקר כל המשפחה תיסע ל"מקווה ישראל". הידיעה המפתיעה, ללא שום רמז מקדים, זרקה אחורנית  את גבריאל וזאב למשענת כיסאותיהם. "אבל מה אם נשף מכבי האש מחר?"  שאל גבריאל בחשש שמא לא יספיקו למסיבה שאמורה לפתוח את אירועי ה-300 לחדרה. יוסף הרכין ראשו בהקלה. לחנה הייתה תחושה שהוא מנסה לעצור את דמעותיו. בקיר מולו נצנצו המילים 60 שניות לתנועה, 59 שניות לתנועה 58 שניות לתנועה יוסף הזדקף וביקש רשות לעזוב. חנה הנהנה, מרגישה שלווה, בטוחה בידיעה, שלראשונה מזה שנים, היא עושה את הדבר הנכון.

-------------------------------------------------------------------------------

GIF---------------------------------------------------------------------------------------------

ברוך השב יוסף, הזדקף בתנוחת המבוא . התחברת. אתה במצב סגול. חשבונך מעושר בנקודות מעכשיו.  

יישום שריון גוף על גופך. הזדקף
             שתף בכבוד הדדי  yu pei shih
                                                מכה לסנטר kai tai-chi     
נכון. ועכשיו ללימוד תנועה שלישית  Shang Bu Da Chi  צעד קדימה ולחץ. 

 יישום שריון מזיז מותנך ימינה,  מערבה
1.                                   הרפה אמות הידיים. כפות ידיך מצביעות לשמיים
יישום שריון מזיז מותנך שמאלה, מזרחה, חזרה לעמידת מוצא
2.      הצמד אצבעות כף רגל ימין לרצפה. הרם עקב רגל  ימין והניחו שמאלה, מזרחית למצבו הנוכחי. כיוון כף הרגל תפנה  0 45
                                         יישום שריון מזיז מותנך מזרחה
3.     כווץ שרירי זרועות. אפשר לאמות להתרומם. זקור אצבעות בשתי כפות הידיים. הרפה אצבעות
4.      סובב כף יד שמאל, פני כף היד יופנו לפניך. צד שמאל של פלג גופך העליון יתכווץ
יישום שריון יזיז מותנך מערבה, חזרה לעמידת מוצא
5.      גב כף היד השמאלית פונה דרומה. גב כף יד הימנית פונה צפונה. הרפה אמת יד ימין 0 45 מזרחה. גע עם גבעת אגודל כף יד ימין באמת יד שמאל, בליטת תת כף היד וזרת נוגעות בשורש כף יד שמאל
6.      הרם אצבעות כף רגל שמאל. המשקל על רגל ימין
7.      שלח רגל שמאל קדימה לכיוון דרום
8.      הטה משקלך לרגל שמאל

הידד. ביצעת בהצלחה  Shang Bu Da Chi  
יחיד אבחון מהיר  מזהה חוסר חמור ביכולת פשיטה וכיווץ של שרירי שוקי הרגלים.
94% אחוזים מהנבחנים עם בעיה דומה עומדים פחות מחמש דקות ביום. ברכותינו. כבר היום עמדת יותר משבע דקות. סיימת את התרגול. תודה שבחרת בנו. אתה עובר לכתום. זמן תרגול בכתום למחוננים מעשיר חשבונך בניקוד כפול ארבע ובטור חשבוני עולה. לבדיקת מצב חשבונך אמור חום.
תודה שנשארת בכתוםכנס לתנוחה מבוא זקופה,
עבור לתנועה 1 כבוד הדדי  yu pei shih
המשך לתנועה 2 תחילת רצף תנועת אגרוף על אינסופי  kai tai-chi   
המשך לתנועה 3 צעד קדימה ולחץ Shang Bu Da Chi  

חזור וחלול לפי יכולתך----------------------------------------------------------------------------------------------
איור מנפיש

---------------------------------------------------------------------------------


דיאלוג מנפיש- יזם
------------------------------------------------------------------------------------

ציור

אין תגובות:

פרסום תגובה